Metro-East Lutheran Thanksgiving Tournament - November 21-26
Pool A
Alton Marquette
CORL
Staunton
Pool B
Piasa Southwestern
Madison
Bunker Hill
Pool C
Waterloo Gibault
EA-WR
Odin
Pool D
M-E Lutheran
Litchfield
Marissa-C'Ville
Pool E
Roxana
Gillespie
Dupo
Pool F
Freeburg
Valmeyer
M-E Lutheran JV
Monday, November 21.
Game 1
Waterloo Gibault 64, Odin 40
5:00 pm
Game 2
Piasa Southwestern 47, Bunker Hill 37
5:30 pm
Game 3
Staunton 36, Christ Our Rock Lutheran 32
6:30 pm
Game 4
Freeburg 54, Metro-East Lutheran JV 17
7:00 pm
Game 5
Gillespie 72, Dupo 57
8:00 pm
Game 6
Metro East Lutheran 74, Litchfield 48
8:30 pm
Tuesday, November 22.
Game 7
Madison 57, Bunker Hill 48
5:00 pm
Game 8
Roxana 67, Dupo 32
5:30 pm
Game 9
Marissa-Coulterville 58, Litchfield 50
6:30 pm
Game 10
Odin 69, East Alton-Wood River 57
7:00 pm
Game 11
Freeburg 52, Valmeyer 24
8:00 pm
Game 12
Alton Marquette 77, Christ Our Rock Lutheran 32
8:30 pm
Wednesday, November 23.
Game 13
Valmeyer 65, Metro-East Lutheran JV 30
5:00 pm
Game 14
Gillespie 61, Roxana 52
5:30 pm
Game 15
Alton Marquette 58, Staunton 17
6:30 pm
Game 16
Waterloo Gibault 61, East Alton-Wood River 37
7:00 pm
Game 17
Piasa Southwestern 57, Madison 43
8:00 pm
Game 18
Metro-East Lutheran 66, Marissa-Coulterville 55
8:30 pm
Friday and Saturday, November 25-26.
Gold Bracket
         
Alton Marquette
45
       
         
Main Gym - 7:00 pm - N25
Alton Marquette
45
     
Metro-East Lutheran
75
         
Main Gym - 1:00 pm - N25
Metro-East Lutheran
74
       
Gillespie
39
   
First Place
 
Main Gym - 7:30 pm - N26
Alton Marquette
Waterloo Gibault
57
         
Main Gym - 2:30 pm - N25
Waterloo Gibault
57
       
Freeburg
49
         
Main Gym - 8:30 pm - N25
Waterloo Gibault
40
     
         
Piasa Southwestern
41
       
         
 Third Place Game
   
Metro-East Lutheran
61
   
     
Main Gym - 5:30 pm - N26
Metro-East Lutheran
 
Third Place
     
Piasa Southwestern
56
   
     
 Fifth Place Game
   
Gillespie
55
   
     
Main Gym - 4:00 pm - N26
Freeburg
 
Fifth Place
     
Freeburg
60
   
         
Silver Bracket
         
Staunton
33
       
         
Main Gym - 4:00 pm - N25
Roxana
35
     
Marissa-Coulterville
29
         
Main Gym - 10:00 am - N25
Roxana
54
       
Roxana
52
   
First Place
 
G36 - Main Gym - 2:30 pm - N26
Madison
Odin
65
         
Main Gym- 11:30 am - N25
Odin
50
       
Valmeyer
62
         
Main Gym - 5:30 pm - N25
Madison
52
     
         
Madison
58
       
         
   
Staunton
45
   
     
Main Gym - 1:00 pm - N26
Odin
 
Third Place
     
Odin
51
   
     
   
Marissa-Coulterville
52
   
     
Aux Gym - 11:30 am - N26
Marissa-Coulterville
 
Fifth Place
     
Valmeyer
34
   
         
Bronze Bracket
         
Christ Our Rock Lutheran
43
       
         
Aux Gym - 6:00 pm - N25
Christ Our Rock Lutheran
46
     
Litchfield
65
         
Aux Gym - 10:30 am - N25
Litchfield
41
       
Dupo
58
   
First Place
 
Aux Gym - 12:00 pm - N29
Bunker Hill
East Alton-Wood River
42
         
Aux Gym - 12:00 pm - N25
Metro-East Lutheran JV
46
       
Metro-East Lutheran JV
44
         
Aux Gym - 7:30 pm - N25
Bunker Hill
54
     
         
Bunker Hill
58
       
         
   
Litchfield
50
   
     
Main Gym - 10:00 am - N26
Metro-East Lutheran JV
 
Third Place
     
Metro-East Lutheran JV
54
   
         
   
Dupo
74
   
     
Aux Gym - 10:30 am - N26
Dupo
 
Fifth Place
     
East Alton-Wood River
59